Bizi Takip Et

0 536 475 66 08
info@bahcivanpeyzaj.com.tr

0 536 475 66 08
0 850 430 0180

Image

Sert Peyzaj

Yürüyüş yolları, araç yolları , duvarlar gibi toprağın olmadığı ve olamayacağı birçok alan “sert peyzaj” olarak adlandırılarak daha özenli mimarı çizimlerle bitkisel peyzaj alanlarıyla iççice tasarlanarak insanoğlunun görsel zevklerine uygun düzenlemeler yapmak bugün her peyzaj mimarımızın hedefi haline gelmiştir.

İşte bu nokta da Çapra olarak sizlere hazırladığımız www.bahcivanpeyzaj.com.tr sitemizde bu sert peyzaj alanlarında kullanabileceğiz her türlü ürünün teknik özellikleri ve görselleri sergileyerek siz değerli dostlarımızın projelerinde yer almayı düşünmekteyiz.

  • Yürüyüş Yolları
  • Taş Duvar
  • Pargole
  • Otopark

Sert Peyzaj Nedir?

Şehirlerin her geçen gün betonlaştığı günümüzde peyzajın önemi daha da artmış ve peyzaj; bitkisel peyzaj (landscape) ve sert peyzaj (hardscape) olarak ikiye ayrılmıştır. Yaklaşık 150 yıllık bir maziye sahip “peyzaj mimarlığı” genellikle bitkisel peyzaj alanı ile ilgilenmesine karşın son 10 yıl içerisinde “sert peyzaj” kavramını daha belirgin bir şekilde kullanmaya başlamıştır.

İnsanoğlu şehrin betonun arasında, kamusal alanların park bahçe alanları dışında nefes alacak yerleri zor bulacak hale geliyorken , kamu kurumları ve özel sektördeki birçok şirket bir yandan yeşil alanlara daha farklı gözlerle bakarak, farklı düzenlemeler yaparken görselliği sadece yeşillikle sağlamak yerine yaya ve araçlar için de yapılacak zeminlerin bu yeşil alanlarla uyumlu olması için projelendirmeler yapmıştır.

Image

Sert Peyzaj

Yürüyüş Yolları

Taş Duvar

Pargole

Otopark